Yutulabilir Mide Balonu İle Kilo Verin

Mide balonu 4 aylık bir sürenin ardından endoskopik işleme gerek kalmadan otomatik olarak söner ve doğal atılımla vücuttan dışarı atılır. 

Dolayısıyla bu işlem kilo verme söz konusu olduğunda tamamen güvenlidir. Elipse Balon, 20 dakikalık kısa bir sürede yutulur. Balonun yerleştirilmesi ve çıkarılması için ameliyat, endoskopi ya da anestezi gerektirmez. Yutulabilir mide balonu elipse balonu olarak da adlandırılabilir. 

Mide Balonu Nedir? 

Mide balonu fiyatları yapılan işlem kapsamına göre çeşitlilik gösterir. Çünkü kullanılan balon tipi ve uygulanan yöntem tedavinin şeklini ve fiyatını belirler. Yutulabilir balon elipse olarak da adlandırılır. Elipse Balon, takılması veya çıkarılması için herhangi bir endoskopi veya ameliyat gerektirmeyen yutulabilir mide balonudur. 

Elipse Balon, aşırı kilolu ve obez bireylerin 4 ay içinde ortalama 15 kilo vermelerine yardımcı olur. 2 çeşit mide balonu vardır. Kapsül balon olan elipse balon yerleştirme için sadece yaklaşık 20 dakikaya ihtiyaç duyar. En iyi yanı, 4 ay sonra doğal olarak dışarı çıktığı için çıkarılmasına gerek olmamasıdır. Diğer mide balonu türü endoskopik balondur. Endoskop kullanılarak yerleştirilen ve 6-12 ay sonra endoskop kullanılarak çıkartılan bir balon türüdür. 

Mide Balonu Nasıl Uygulanır? 

Mide balonu uygulamalarından birisi olan elipse balon yutulabilir bir işleme tabi tutulur. Balon, altı ay ile 1 yıl arasında kullanılabilir. Midenin mide sıvıları balon duvarını zayıflatabileceğinden daha uzun süre kullanılması tavsiye edilmez. Hastanın balona toleransı iyiyse ve mide yaralanması yoksa mevcut balonun çıkarılmasından sonra yenisi yerleştirilebilir. Elipse balon işlemi kilo verme amaçlı, invazif olmayan bir prosedürdür. Kilo vermek için cerrahi işlem yaptırmak istemeyen orta derecede kilolu hastalar için mevcut olan programlardan biridir. 

 

İLİşKİLİ HABERLER Mide Botoksu Zayıflamada Başarılı Bir Yöntem mi? (Mide Botoksu Nedir?)

Mide Botoksu Zayıflamada Başarılı Bir Yöntem mi? (Mide Botoksu Nedir?)

Safiye Soyman Mide Botoksu Yaptırdı

Safiye Soyman Mide Botoksu Yaptırdı

Mide Botoksu Nedir? Mide Botoksunu Kimler Yaptırabilir?

Mide Botoksu Nedir? Mide Botoksunu Kimler Yaptırabilir?

Mide Botoksu Nasıl Yapılır?

Mide Botoksu Nasıl Yapılır?

İLİşKİLİ GALERİLER Rapçi Fuat Ergin Mide Ameliyatıyla 63 Kilo Verdi

Rapçi Fuat Ergin Mide Ameliyatıyla 63 Kilo Verdi

Mide Ameliyatı Olan Deniz Seki Yeniden Diyete Başladı

Mide Ameliyatı Olan Deniz Seki Yeniden Diyete Başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir