Yeni harekatla ilgili bomba yorum: Harekatların en büyüğü olacak

Suriye’nin kuzeyinde gerçekleştirilmesi beklenen yeni harekatla ilgili Habertürk yayınına katılan Abdullah Ağar, çok kıymetli açıklamalarda bulundu.

YENİ HAREKAT İNANCIN TEST ALANI OLACAK

Mehmetçik bir NATO askeridir. NATO askerine kurşun sıkan bir örgütle bağlantısı olan bir ülkeye itimat olamaz. İsveç ve Finlandiya neden bizimle birlikte PKK’ya karşı gayret etmiyor. Neden NATO askerinin yanında durmuyor. Büyük bir sorun var ortada. 

Bugün bu meseleleri konuşmaya başlamamızın nedeni Ukrayna savaşının gerçekleri gün yüzüne çıkarması. Türkiye’nin jeopolitik kıymetinin anlaşılması. 

Türkiye faal tarafsızlık uygulayınca bir oluşum kendini gösterdi. Bu evrede düzelttik düzelttik, jeopolitik kıymetinin silikleştiği evreye geri dönersek, ben derim ki geçmiş olsun. Burada sonuna kadar zorlamak zorundayız. Bunun test alanıdır Suriye’ye yapılacak olan harekat. 

DAHA EVVEL YAPILAN HAREKATLARIN TOPLAMINDAN DAHA BÜYÜK

Nereye kadar kaybedeceğiz. Daima kaybediyoruz. NATO üyesiyiz ve bize uygulanan stratejilir yuzunden daima kaybediyoruz. Terör yüzünden kaybedilen insanların bedelini kimse ödeyemez.

Şayet biz bugün itimadı tesis edemezsek bir ziyan göreceğiz. Lakin Atlantik bin ziyan görecek. 

Bu yapılan harekat soruyu da bir tahlile götürecektir. Bir kilit var. Bu kilidin kırılması lazım. 

Şuana kadar 8 bin 200 km, şu an yapılması beklenen harekatın alanı 9 bin küsür kilometrekare. Daha evvelki harekatlardan daha büyük bir alan. 

Suriye’nin parçalanmasını istemiyoruz. Şayet bir Suriye parçalanacaksa, bu ihtimal üzerinden kendimize kıyı güvenliği oluşturmak zorundayız. İran bugün Rusya’nın boşalttığı alanlara girerken yapmış olduğu atakların ne manaya geldiğini biliyoruz. 

Şayet Suriye’de tahlil arayışı varsa bu tarihi bir fırsatla kendini göstermeli. 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.