WhatsApp’ın Bu Özelliği Çok Yuvalar Yıkar! “Sildim” Sandığınız İletiler Bakın Nereye Gidecek

SMS devrinin kapanmasına neden olan WhatsApp kullanıcıları için yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Instagram’ın emoji özelliğini bünyesine çeken WhatsApp bu kez da periyodik bildiriler için çalışmalara başladı. Yeni özelliği için duyuru yapan WhatsApp, küme konuşmaları ve bildiri saklama için yeni güncellemeler getiriyor. Pekala vadeli bildiriler artık nasıl kullanılacak? Kümelere periyodik ileti gelecek mi? İşte WhatsApp’ın yeni özelliğine dair tüm bilinmeyenler.

VADELİ BİLDİRİLER İÇİN YENİ GÜNCELLEMELER YOLDA

Kullanıma soktuğu vadeli ileti özelliği ile dikkatleri çeken WhatsApp, bu özelliğini geliştirmek ve birtakım değişimler yapmak için start verdi. WhatsApp, kullanıcıların gönderdiği bildirileri bireye nazaran müddetli olarak ayarlayabildiği ve silinmesini sağladığı müddetli ileti güncellemesi için yeni yenilikler getireceğini duyurdu. Olağanda 24 saat, 7 gün yahut 90 gün seçeneklerinden birini işaretleyen kullanıcılar artık bunu yapamayacak. Bildiri saklama özelliği getireceğini açıklayan WhatsApp bunun için testlere başladı. Pekala kullanıcılar bu özelliği nasıl kullanacak? Bu özellik ne üzere meseleler yaratabilir? İşte herkesin merak ettiği o soruların yanıtları.

WHATSAPP’TA BİLDİRİ SAKLAMA ÖZELLİĞİ GELİYOR

Mevcut sohbetler için toplu olarak bildiri müddeti belirleyecek olan WhatsApp, müddetli bildiriler için artık ‘mesaj sakla’ özelliği getiriyor. İleti sohbetlerinin muhakkak müddette silinmesini sağlayan WhatsApp, kullanıcıları için varsayılan ileti müddeti sunmuştu. Bu özellik sayesinde sohbetler makul bir müddetten sonra otomatikman siliniyordu. Vadeli ileti özelliğinin kapalı olduğu sohbetlerde ise manuel olarak faal etmek gerekiyordu. Meta bünyesinde çalışmalarına devam eden WhatsApp, Android telefonlar için bu özelliği geliştirmeye başladı. Testlerine başlayan WhatsApp, periyodik bildiri özelliğini kolaylaştırmayı planlıyor. Periyodik ileti özelliği küme konuşmaları içinde güncellenecek. Birden fazla sohbeti periyodik iletiye dönüştürecek olan WhatsApp, bu özelliğini artık saklılık ayarlarına ekleyecek. İleti saklama özelliği şu an için yalnızca Android telefonlarda kullanılabilecek. WhatsApp, iOS yeni beta üyeleri kabul etmediğinden ötürü iPhone kullanıcıları bu özelliklerden faydalanamayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.