Süleyman Soylu: 2023’te onları sandığa gömmek boynumuzun borcudur

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma programına katıldı.

Düzenlenen programa; Süleyman Soylu’nun yanı sıra Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakan Yardımcısı İsmail Ergüneş, İstanbul Milletvekili Abdullah Güler, Gaziosmanpaşa Belediye Lideri Hasan Tahsin Usta, AK Parti İstanbul Vilayet Teşkilat Lideri İsmet Öztürk, Gaziosmanpaşa AK Parti İlçe Lideri Fatih Aydemir ve çok sayıda üye iştirak sağladı.

Bakan Soylu, burada iştirakçilerin bayramını kutladı ve İstanbul’da sağanak sonrası yaşanan sel ve baskınlar hakkında konuştu.

Gündeme dair açıklamalarda bulundu

Gündeme dair açıklamalar yapan Süleyan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sadece Türkiye’ye değil, dünyaya da yapacağı çok iş olduğunu belirtti ve 6’lı masayı eleştirdi.

Selde kayıp yaşayan aileler destek

Bugün sel ile uğraş eden Esenyurt’u ziyaret ettiğini belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Vatandaşımızı ziyaret ettik, ne yapılması lazım geldiğini daima bir arada ortaya koyduk. Her ne kadar Kılıçdaroğlu, ‘bakanların bu işlerde ne işi var’ diyorsa da sıkıntı vaktinde vatandaşlarımızla birlikte olup orada onlarla, sıkıntı günlerinde onların takviyesinde olmayı kendimize misyon edindik.

Çünkü bu ülkenin Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bu millet devletine de bu ülkeye de her şeyi yapıyor. Tayyip Erdoğan bize bir tek şey söylüyor, diyor ki, ‘Zordaki vatandaşımızın yanında çabucak olmak zorundasınız. Bu benim size talimatımdır’.

Hemen hangi meskenlere su basılmışsa onların maddi olarak karşı karşıya kaldığı ziyanların telafisi konusunda çabucak bugün bankayı da açtırdık. Hiç olmazsa eksiklik çekmesinler, bir ön ödeme gerçekleştirelim.

Evlere 5 bin, iş yerlerine 10 bin lira ödemelerini yapalım ondan sonra da hasarları tespit edelim, gerisini de ondan sonra yaparız anlayışı içerisinde olduk. Her şey maddi bir takviye değil fakat o gün onun yanında olmak, onla birlikte olmaktır işin temeli.” dedi.

“FETÖ darbesinde olana dur demedik”

Süleyman Soylu, “Biz Seyahat olaylarında bu ülkenin huzurunu ve sükununu kaçırmaya çalışanlara dur demedik. 17-25 Aralık FETÖ darbesinde olana dur demedik. Biz 6-8 Ekim olaylarında bu ülkede kardeşliği ortadan kaldırmaya çalışanlara vallahi dur demedik.

Biz 15 Temmuz’da hain darbe teşebbüsünde yalnızca bu darbe teşebbüsünü yapmaya dur demedik. ‘Biz dünyanın efendisiyiz’ diyenlere karşı ‘Biz Allah’ın önünde secde ederiz’ diyen bir anlayışı ortaya koyan siyasi davanın bir anlayışıyız.” kelamlarını söyledi.

“Tayyip Erdoğan’ı balkon konuşmasına beklerken dünya başkanları sıraya girecekler”

İçişleri Bakanı Soylu, “2023’te her türlü entrikayla birlikte güya bize çelme takacaklar. Avucunuzu yalarsınız. O akşam, Allah’ın müsaadesiyle şu anki arkadaşlarımızın ve bu milletin büyük ortaya koyduğu iradeyle birlikte o akşam hepimiz Tayyip Erdoğan’ı balkon konuşmasına beklerken dünya önderleri sıraya girecekler. ‘Ben de evvelce tebrik etmek istiyorum’ diyecekler.” sözlerini kullandı.

“Tayyip Erdoğan’ın yalnızca Türkiye’ye değil, dünyaya da yapacağı çok iş var”

Bakan Soylu, “Bu Türkiye nereye gidiyor biliyor musunuz? Yalnızca kendi ülkesinin huzuru ve sükunu değil, etrafımızdaki coğrafyanın, Suriye’den Irak’a kadar Bağdat’tan Şam’a kadar etrafımızdaki coğrafyayı huzura götüreceğiz, bir arada götüreceğiz.

dedi.

“2023’te onları sandığa gömmek boynumuzun borcudur”

Süleyman Soylu, “Bu partinin birinci gücü bayanlardır. CHP’yi o denli bir yeneceksiniz ki. O 6 masa mıdır, 6’lı masa mıdır? Kılıçdaroğlu hazırlanıyor, biliyorsunuz. Hiç merak etmeyin.

Kim olursa olsun, kimi aday yaparlarsa yapsınlar. Büyükelçileri de yanlarına dizsinler. O sevdikleri ülkelerin bayraklarını da yanlarına diksinler. 2023’te onları sandığa gömmek boynumuzun borcudur.” diyerek kelamlarını noktakladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.