Siz Hala Sarımsak Tuzunu Denemediniz mi? Deneyenlerin Eli İlaca Gitmeyecek! İşte Her Kedere Deva Sarımsak Tuzu…

Sarımsağın tabiatın bize sunduğu muhteşem besinlerden biri olduğunu ve sıhhate ne kadar çok yararı olduğunu biliyoruz. Lakin sarımsak tuzu diye bir şey olduğunu ve bunun da birçok tıbbi yararı olduğunu biliyor muydunuz? Evet, tuz ve sarımsak tozundan yapılan sarımsak tuzu, içerdiği birçok vitamin ve mineral nedeniyle hayli besleyicidir.

SARIMSAK TUZU BERBAT KOLESTEROLÜ DÜŞÜRÜR

Sağlık konusunda dikkatli olan beşerler HDL (yüksek yoğunluklu lipoproteinler), güzel kolesterol ve LDL (düşük yoğunluklu lipoproteinler) makus kolesterolün ve trans yağın ve doymuş yağın LDL yahut makus kolesterolde nasıl bir artışa yol açtığının ve aynısının hastalıklara yol açabileceğinin farkındadır. LDL kolesterolü uzak kendinizden tutmak istiyorsanız, beslenmenize sarımsak tuzu eklemeyi düşünmelisiniz.

SARIMSAK TUZU YÜKSEK KAN ŞEKERİ DÜZEYİNİ DÜŞÜRÜR

Şeker hastası mısınız? Yanıtınız evet ise, sarımsak tuzunun kandaki insülin düzeylerini doğal olarak yükseltmeye yardımcı olduğu için mükemmeller yaratabileceğini söyleyebiliriz. Yani, sarımsak tuzu ile kan şekerini denetim edebilirsiniz.

SARIMSAK TUZU YÜKSEK TANSİYONU DÜŞÜRÜR

Sarımsak tuzu, tıpkı sarımsak üzere, vazodilatör misyonu gördüğü için kan basıncını düşürmeye yardımcı olur. Sarımsaktaki bileşikler, kan damarlarını gevşeterek ve genişleterek kan akışının kolaylaşmasına ve münasebetiyle kan basıncını sağlıklı düzeylere indirmeye yardımcı olur. Araştırmalara nazaran, sarımsak kapsülleri yüksek tansiyon hastalarına yardımcı oluyor.

SARIMSAK ANYİ-INFLAMATUAR VE SİNDİRİMİ İYİLEŞTİRİR

Sarımsak tuzu birebir vakitte bir iltihap önleyicidir ve bronşit ve rinit üzere iltihaplı rahatsızlıkların tedavisine yardımcı olur. Sarımsağın kükürt içeren bileşikleri de buna yardımcı olur. Kilo vermek ve hastalıklardan korunmak istiyorsanız, sarımsak tuzunu deneyebilirsiniz. Sarımsak tuzu da diyet lifi açısından epeyce zengindir. Deneyimsizler için lif, dışkıyı sindirim sistemi boyunca hareket ettirmeye yardımcı olan bir hacim arttırıcı casustur.

SARIMSAK TUZU KANSERLE SAVAŞIR

Sarımsak tuzu, hür radikalleri ve oksidatif gerilimi ortadan kaldırmaya yardımcı olan ve böylelikle kanserle savaşmaya yardımcı olan antioksidanlarla yüklüdür. Tuz, bedendeki antioksidanları artırmaya yardımcı olur, böylelikle kanserli hücrelerin inhibisyonunu sağlar.

Yukarıda belirtilen sıhhat faydalarının yanı sıra, birebir vakitte kemik sıhhatinin güzelleştirilmesine de yardımcı olur. Sarımsak tuzu bağışıklığımızı güçlendirir ve iskorbüt hastalığını da tedavi eder.


Elektrikli Süpürgenizin Berbat Kokmasına Son Verin! Temizlerken Meskeniniz Mis Üzere Koksun! İşte Süpürgenizin Hoş Kokmasının Yolu…


Stor Perdeler En Kolay Nasıl Temizlenir? İşte Stor Perdelerinizi Pırıl Pırıl Yapmanın Pratik Yolu…


Sadece 2 Sefer Kullan Mucizeyi Gör! Yüz Sarkmasının Doğal Tahlili… İnanılmaz Ancak Gerçek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.