Propolisi Hayatınızdan Eksik Etmeyin!

Propolisin faydaları Ar-Ge merkezlerinde yapılan etkinlikler sonucu ispatlanmış ve ürünler içerik bakımından geliştirilmeye başlanmıştır. Propolis mevsim geçişlerini rahat atlatmayı ve kişiyi daha dinç, güçlü ve enerjik hissettirmekte büyük rol oynar. Propolis kişilelerin hayatlarından eksik etmemeleri gereken doğal bir içeriktir.

Propolis içerisinde, reçine, balmumu, yağ asitleri, uçucu yağlar, enzimler, flavanoidler, polifenoller, polen, vitamin ve mineraller barınır. Propolisin destekleyici ve koruyucu özellikleri çok güçlüdür. Güçlü antioksidan özelliğe sahiptir. Propolis, işçi arılar tarafından toplanan bitkilerin, filiz ve tomurcuklarından aldığı değerli bir besin maddesidir. Arılar propolisi, kovanın dezenfeksiyonunda, petek gözlerinin cilalanmasında, kovanda oluşan çatlakların ve deliklerin tıkanmasında, kovan içerisine giren çeşitli canlıların cesetlerinin çürümesini önlemek için mumyalaştırmasında kullanmaktadır.

Arıların kovanlarına girmeden önce propolis ile kaplı bir kanaldan geçerler ve böylece hem kendilerinin hem de kovanlarının hijyenini sağlamış olurlar. Propolis ismi Yunanca ‘pro’ yani giriş ve ‘polis’ yani şehir kelimelerinin birleşmesinden oluşur. Yani arı kovanlarını bir şehir olarak düşünürsek propolisin şehrin kalkanı olduğunu görürüz.

İLİşKİLİ HABERLER Propolis Tüketmek Yaz Kış Önemli

Propolis Tüketmek Yaz Kış Önemli

Propolisin İçinde Bulunan Mucizevi Vitaminler

Propolisin İçinde Bulunan Mucizevi Vitaminler

Propolis Nedir? Propolis Faydaları Nelerdir?

Propolis Nedir? Propolis Faydaları Nelerdir?

Gribal Enfeksiyonlara Karşı Etkili Çözüm: Bal ve Propolis

Gribal Enfeksiyonlara Karşı Etkili Çözüm: Bal ve Propolis

İLİşKİLİ GALERİLER Balığın Besin Değerini Bu Yöntemle Artırın

Balığın Besin Değerini Bu Yöntemle Artırın

Uzmanlar Uyardı, Bu Balı Yiyenler Ölüyor!

Uzmanlar Uyardı, Bu Balı Yiyenler Ölüyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir