Netflix TikTok’a özendi

Karantinalarla birlikte hayatımıza daha çok giren Netflix gelişmeye devam ediyor. Platformundaki komedi showlarından oluşan klipleri kısa kısa gösteren yeni bir özellik gelitor.

Özellikle kesilen kliplere tepki vermeniz için bir “LOL” düğmesi bile var. Önizlemelere benzer şekilde, klipler dikey olarak görüntülenecek ve otomatik olarak oynatılacak. Çeşitliliğe göre, özellik günde en fazla 100 klip içerecek. Kısa klipler 15 saniye kadar kısa bir sürede gösterime sunuacak. Bazı klipler ise 45 saniyeden bile uzun sürebilir. Bir klip ilginizi çekerse, gösterildiği diziyi veya filmi listenize ekleyebilir veya hemen izlemeye başlayabilirsiniz.

Netflix, bu özelliğe fazlasıyla önem veriyor. Fast Laughs’ın alt gezinme menüsünde kendi sekmesi olacak. Kliplerin bağlantılarını başka bir yerde paylaşabileceksiniz. Ancak bunları yalnızca aboneler izleyebilecek ve bunları kendi Netflix uygulamalarında açmalar gerekecek. Fast Laughs, ABD, İngiltere, Kanada ve Avustralya dahil olmak üzere İngilizce konuşulan ülkelerde kullanıma sunuluyor.

Şimdilik yalnızca iPhone’da bulunuyor, ancak Netflix bu yılın sonlarında bir Android sürümünü test etmeye başlayacak. Çocuk profilleri özelliğe erişemez ve içerik olgunluk düzeyi ayarlarınıza göre klipleri filtreleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir