Meral Akşener istifasını istemişti: YETERLİ Partili Ömer Ay’dan açıklama geldi

Eski Nevşehir Belediye Lideri Hasan Ünver ve takımıyla ilgili yaptığı konuşmada bayanlara yönelik telaffuzlarıyla reaksiyon çeken UYGUN Parti Nevşehir Vilayet Lideri Ömer Ay, Genel Lider Meral Akşener’in istifasını istemesiyle ilgili açıklama yaptı.

Ömer Ay, bugün katıldığı bir radyo programında partisinden şimdi istifa etmediğini lakin Akşener’in ısrarcı olması durumunda misyonundan istifa edeceğini söyledi.

“GENEL LİDERİMİZ İSTİFAMIZI İSTEDİ”

Sözcü’den Müslüm Evci’nin aktardığına nazaran Ay, “Henüz istifa etmedim lakin arkadaşlarla istişaremiz devam ediyor. Genel Liderimiz istifamızı istedi. Çok büyük bir uğraş veriyor. Genel liderimizi asla üzmeyeceğim. Gerekirse istifa edeceğim. Lakin istifa etmek, ÂLÂ Parti’yi bırakmak manasına gelmez. Hala ÂLÂ Parti Vilayet Lideriymiş üzere çalışmaya devem edeceğim. Meydanı asla AK Partililere bırakmayacağım. UYGUN Parti’yi Nevşehir’de birinci parti yapıncaya kadar çabaya devam edeceğim” sözlerini kullandı.

“Ben bayanlara hakaret etmiş değilim. Ben erkeklerin birer cinsel nesne olarak kullandıklarını anlatmaya çalıştım” diyen Ay, şöyle devam etti:

“KADINLARA HAKARET ETMEDİM”

“Kadınlara yaptığım bir hakaret yok. Ben bayanlarımızı son derece pahalı buluyorum. Bütün bayanlarımıza da bu vesileyle hürmetler sunuyorum. Ben bayanları öteden beri bir insan olarak gören, bir nesne olarak görmeyen bir anlayışa sahibim. Hiçbir bayana hakaret etmedim.

Ben AK Partili eli yolsuzlukla kirlenmiş kimi bürokratların, belediye liderinin ve vilayet genel meclisinin liderin bayanları bir nesne olarak kullandığını tabir ettim. Şimdi istifa etmedim. Genel liderimiz ısrar ederse de istifa edeceğim.”

NE OLMUŞTU?

GÜZEL Partili Ay’ın, eski Nevşehir Belediye Lideri Hasan Ünver ve iş ortaklarını yolsuzluk yapmakla suçlarken kullandığı cinsiyetçi açıklamalar reaksiyon çekmişti.

UYGUN Partili Ay, düzenlediği basın toplantısında şunları söylemişti.

“Nevşehir eski belediye liderlerinden Hasan Ünver’in iş ortakları adeta hanım koleksiyonu yapıyor. Ünver’in iş ortaklarının dördü de hanımlarını değiştirdiler. Dördü de eski hanımlarını boşadılar. Yeni hanımlar aldılar. Genelde sekreterlerini aldılar. Artık büyük bir ilçemizin belediye lideri (Ürgüp Belediye Lideri Mehmet Aktürk) ile sürücüsü, Y. isimli bir kızı paylaşamıyorlar. WhatsApp’tan yazışmalarını Twitter’da okumuşsunuzdur. Yıldız’ı belediye lideri mı kahve içmeye götürecek, Halil mi götürecek tartışıyorlar. Artı Vilayet Özel Yönetim liderimiz (İl Genel Sekreteri Gürbüz Dinç) dördüncü yahut beşinci hanımını aldı. Adeta hanım koleksiyonu yapıyor. Brezilya dizisine çok uygun bir partililerle karşı karşıyayız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.