Londra da Gezilecek Yerler

İngiltere turu esnasında özellikle Londra her zaman gezilmesi gereken ve gidilmesi gereken şehirler arasında yer alıyor. İngiltere’nin başkenti olan Londra gezilebilecek pek çok alanı ile yılda pek çok turistin uğrak mekandır. Farklı mimari yapıları ve modern gelişmiş şehri ile her zaman gidilmesi gereken alanlardan biridir. Yurtdışı turları ile  londra’yı her zaman ziyaret edebilirsiniz.

Big Ben

Avrupa turu esnasında Londra’ya gittiğinizde mutlaka uğramanız gereken alanlardan biridir. Big Ben saati dünyanın 2 4 yüzlü olan saatidir. Aynı zamanda büyük sarayın içerisinde bulunması ve görüntüsü ile oldukça farklı olan ve estetik olan bir saattir..

London Eye

Londra manzarasını barındıran bir alan olduğu için bu hoş manzarasını tanıklık etmek ve farklı yapılarına göz atmak gerekir. İngiltere turu ile bu alana mutlaka uğramalısınız. Ayrıca burada bulunan büyük dönme dolap hem yüksekliği hem de dikkat çeken görüntüsü ile oldukça estetik bir tasarıma sahiptir.

British Müzesi

8 milyona aşkın eseri bulunduran bu müzede birbirinden farklı pek çok sanat eserleri mevcuttur. Aynı zamanda burada bulunan pek çok sanat koleksiyonu ve tarihi eserlerle birlikte yurt dışı turu esnasında mutlaka görülmesi gereken pek çok seçenek mevcuttur.

Hyde Park

Avrupa turu esnasında gidilmesi gereken doğal oluşumlardan biridir. Bu Park aynı zamanda pek çok dizi ve filme konu edilmiş ve Pek Çok aşığın gezmeye yürüyüş yapmayı ve vakit geçirmeyi tercih ettiği bir alandır. Kraliyet aileleri tarafından da her zaman çok beğenilen ve benimsenem bu farklı Londra için her zaman önemi büyük olan bir yerdir.

Trafalgar Meydanı

Anıtlar ve çeşmelerle birlikte Londra’nın en büyük meydanıdır. Şehrin merkezinde bulunması ile birlikte rahatlıkla ulaşımının sağlanabileceği ve kısa sürede gidilerek gezilebilecek bir alandır. Özellikle canlı bir hayat seven kişilerin mutlaka bu meydana uğrayarak Londra’nın şehir merkezini görmesi gerekir. Burada yer alan çam ağaçları özellikle geçmiş tarihi yansıtan ve buraya estetik Bir doku katan kısımdır.

Ulusal Galeri

2300’e Aşkın eserlerin bulunduğu bu galeride özellikle sanatseverlerin sıklıkla ziyaret ettiği oldukça hoş bir eser koleksiyonu bulunuyor. Leonardo da Vinci ve Van Gogh gibi birbirinden ünlü ressamların eserlerinin bulunduğu bu galeride güncel olarak da pek çok tabloya rastlamak mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir