Lavrov: Batı, Rusya’ya topyekun savaş ilan etti

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, “Batı bize, tüm Rusya’ya topyekun savaş ilan etti. Artık kimse bu gerçeği gizlemiyor bile” dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, bölge başkanlarıyla gerçekleştirdiği toplantıda Ukrayna-Rusya savaşına dair açıklamalarda bulundu. Bir kere daha Batı’yı maksat alan Bakan Lavrov, “Batılı ülkeler, bizi denetim altına alma eforlarını giderek artırıyor. Tek taraflı ekonomik yaptırımlardan, global medyadan, büsbütün aldatıcı propagandaya kadar çok çeşitli araçlar kullanıyorlar” dedi.

Lavrov, kimi hükümetler tarafından teşvik edilen “Rus fobisi”nin gibisi görülmemiş düzeylere yükseldiğini belirtti. “Batı bize, tüm Rusya’ya topyekun savaş ilan etti. Artık kimse bu gerçeği gizlemiyor bile” diyen Lavrov, Rusya’nın bu duruma tüm vatanseverlerin birleşmesi ve Rusya’nın dış siyasetine halk takviyesinin artmasıyla cevap verdiğini söyledi.

Rusya’nın ve ülkeyle kontaklı her şeyi ortadan kaldırma kültürünün saçma bir noktaya ulaştığını tabir eden Lavrov, “Çaykovski, Dostoyevski, Tolstoy, Puşkin üzere klasikler yasaklandı. Bugün kültürümüzü temsil eden ulusal kültür ve sanat figürleri de cezalandırılıyor. Genel olarak bu durumun uzun mühlet devam edeceğini söyleyebilirim” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.