İnatçı Karın Yağlarından Kurtulun! Bu 5 Baharatlı Çay Göbek Yağınızı Eritiyor

Göbek yağlarınızı yakmak için elinizden gelenin en güzelini yapmaya çalışıyorsanız, baharatlı çaylar en yeterli arkadaşlarınız olabilir.

BAHARATLI ÇAY NEDİR?

Bir fincan baharatlı çayın sıhhat açısından da birçok avantajı var. Fakat çayları bilhassa yağ yakma özelliği bilinen baharatlarla yaparsanız hem çay keyfi yapar hem de göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Bitki çayları alternatif tıpta çok fazla kullanılırken zayıflamak isteyenlerinde gözdesidir.BAHARATLAR KİLO VERMEYE YARDIMCI OLUR MU?

Baharatlar sıhhatinizi inanılmaz formlarda güzelleştirebilir. Bağırsaklarınızın sıhhatini müdafaaya kıymetli ölçüde katkıda bulunabilirler ve kilo vermenize yardımcı olmak için metabolizmanızı hızlandırabilirler. Aslında baharatlar yemek pişirmede kullanılmasının yanı sıra tıbbi, ilaç, kozmetik ve koku sanayilerinde de kullanılmaktadır. Bunun nedeni, baharatların kişinin sıhhatinin korunması için mükemmel olan güçlü antioksidanlar, vitaminler ve mineraller içermesidir. Diyetisyenler baharatlı çaylar için “Bazı çay tanımlarının karın bölgesindeki yağları eritmeye ve kilo vermeye yardımcı olduğu bilinen bir gerçektir. Lakin kilo ile uğraş ediyorsanız, çaya baharat eklemek size çok yardımcı olabilir.” diyor.ZERDECAL VE NANE ÇAYI GÖBEK YAĞLARINI TERYAĞ ÜZERE ERİTİYOR

Bir buçuk bardak suya bir tutam zerdeçal ve birkaç nane yaprağı ekleyin ve kaynatın. Ocaktan aldıktan sonra tatlı olması için balla sıcak olarak servis yapın. Nane yaprakları lif bakımından yüksektir ve kalorilerde son derece düşüktür ve zerdeçal, hazımsızlık ve iltihabı önlemeye yardımcı olan antiseptik ve antibakteriyel özelliklerde güçlüdür. Birlikte, bu bileşenler göbek yağının azaltılmasına yardımcı olabilir.İNATÇI KARIN YAĞLARININ DÜŞMANI ZENCEFİL ÇAYI

Lezzetli tadı ve sayısız avantajı göz önüne alındığında zencefil, çaya eklenecek en tanınan baharattır. Enflamasyonu azaltmaya yardımcı olur ve bağışıklık sistemi, antimikrobiyal ve antibakteriyel özelliklerle sağlam tutulur. Zencefil, zerdeçal ve fesleğen yapraklarını suyla bir tencereye ekleyin ve 10 dakika kaynatın. Sıcak için. Diyetisyenler “Zencefil doğal bir iştah kesicidir ve ayrıyeten kan şekeri düzeyinizi sabit tutmanıza yardımcı olur” argümanında bulunuyor. Daha uygun sonuçlar görmek için bu çayı günlük olarak için.

BAHATATLI ÇAY İÇİN DÜMDÜZ KARNA SAHİP OLUN

Masala chai olarak bilinen baharatlı çay, çeşitli bitki ve baharatlardan oluşur. Kilo vermek için kişniş tohumları, rezene tohumları, kimyon tohumları, karambol tohumları ve tarçın alın, kavurun ve öğütün. Biraz su kaynatın ve kaynaması için baharat tozunu ekleyin. Soğuduktan sonra limon suyunu ek edin ve servis yapın. Bu çay, kan şekeri düzeylerini denetim edebilir ve metabolizmayı hızlandırabilir ve bunların tümü kilo kaybına katkıda bulunur.TARÇIN ÇAYI GÖBEĞİN DOĞAL DÜŞMANIDIR

Tarçının, içinde hem anti-inflamatuar hem de diyabetik özellikler bulunur. Böylelikle bayanlarda insülin hassaslığını artırabilir ve kan şekerini ve kolesterolü düşürebilir. Kilo vermeye yardımcı olur zira daha uzun müddet tok hissetmenizi sağlar ve yağ yakma sürecini hızlandırır. Ek olarak, antioksidan özelliklere sahiptir.

KİMYON TOHUMU ÇAYINI DENEMENİZİ ÖNERİRİZ

Kimyonun mide ağrısı, hazımsızlık ve ishali hafiflettiği bilinmektedir. Bir kapta bir ölçü kimyon tohumunu kısık ateşte kavurun ve üzerine su ekleyin ve kaynamaya bırakın. Kapağı birkaç dakika örtün. Çayı biraz bal ile servis edin. Beslenme uzmanlarına nazaran, kimyon tohumu içmek metabolizmayı hızlandırmanın ve süratli kilo vermenin en uygun yollarından biridir.


Canan Karatay Özel Tanımını Paylaştı: Uzun Yaşamak Ve Hasta Olmak İstemiyorsanız Çabucak Yapın…


Gür Ve Kalın Kaşlar Hayal Değil! Garantili… Seyrek Ve İnce Kaşları Büyütmek İçin 4 Adım


Resimde Birinci Fareyi Mi Gördün? Durumun Hakkındaki Gerçeği Öğrenmeye Hazır Mısın?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.