Haris Seferovic, Galatasaray’ı bu türlü ikna etti

Galatasaray’ın Benfica’dan 2.5 milyon Euro’luk satın alma opsiyonuyla kiraladığı Haris Seferovic, İstanbul’a geldi. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirilen İsviçreli forvet bugün resmi kontrat imzalayacak.

Sarı-kırmızılı idare, sakatlığı nedeniyle geçen dönem yalnızca 17 maça çıkabilen 30 yaşındaki santrforun transferine üç farklı ve çok kapsamlı sıhhat denetiminden geçtikten sonra karar verdi. Görüşmeler sırasında Seferovic’in Galatasaraylı yöneticileri şu sözlerle ikna ettiği öğrenildi:

MAAŞI 2.3 MİLYON EURO

Sakatlığım yok. Mesleğimde yeni sayfa açacağım. Oynadığım maçlar ve atacağım gollerle size bonservisimi aldıracağım!” Tecrübeli forvetin kontratında “20 ve üstü maça çıkarsa satın alma opsiyonu devreye girer” hususu yer alıyor.

5 büyük ligin 3’ünde top koşturan, İsviçre formasını 86 sefer giyip 25 gol atan, maaşı 2.3 milyon Euro olacak Seferovic ile ilgili görüşmeleri yürüten Sportif A.Ş. Lider Yardımcısı Erden Timur, bonservis 2.5 milyon Euro olarak belirlenince rahat nefes aldı.

SON KARAR İNCE’DEN

Seferovic için yapılan en kapsamlı sıhhat denetimi üçüncüsü oldu ve Lizbon’daki testlere kulüp hekimi Yener İnce şahsen katıldı. Sözcü’nün haberine nazaran, sarı-kırmızılı idare, Portekizli hekimlerle fikir alışverişinde bulunan İnce’nin olumlu raporunun akabinde transferi sonuçlandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.