‘Gri pasaportla insan kaçakçılığı araştırılsın’ önergesi AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildi!

Türkiye’deki çeşitli belediyeler arayıcılığı ile bir grup insanın yurtdışına çıkarılması ve bu kişilerin geri dönmemesine ilişkin Meclis’e verilen araştırma önergesi AKP ve MHP tarafından reddedildi. CHP’li Tuncay Özkan, gelişmeyi “AKP ve MHP, belediyelerdeki insan kaçakçılığı ‘araştırılmasın’ dedi” ifadeleriyle duyurdu.

'Gri pasaportla insan kaçakçılığı araştırılsın' önergesi AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Bazı belediyelerden sağlanan gri pasaportların yurt dışına insan göndermek için kullanıldığı ve bu kişilerin geri dönmediğinin ortaya çıkmasının ardından Meclis’e verilen araştırma önergesi AKP ve MHP tarafından kabul edilmedi.

CHP’li Tuncay Özkan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, araştırma önergesinin reddedildiğini söyledi.

Özkan, “AKP ve MHP, belediyelerdeki insan kaçakçılığı “araştırılmasın” dedi! Belediyeler aracılığıyla alınan gri pasaportla yapılan insan kaçakçılığı araştırılsın önergesi, AKP ve MHP oylarıyla reddedildi” ifadelerini kullandı.

AKP ve MHP, belediyelerdeki insan kaçakçılığı “araştırılmasın” dedi!

Belediyeler aracılığıyla alınan gri pasaportla yapılan insan kaçakçılığı araştırılsın önergesi, AKP ve MHP oylarıyla reddedildi. pic.twitter.com/tsQldNgS3u

— Tuncay ÖZKAN (@ATuncayOzkan) April 21, 2021

CHP’li Utku Çakırözer sosyal medya hesabından, “Belediyelerin #GriPasaport kullanarak yurtdışına insan kaçakçılığını #Meclis araştırsın dedik, AKP ve MHP reddetti!..” dedi.

Belediyelerin #GriPasaport kullanarak yurtdışına insan kaçakçılığını #Meclis araştırsın dedik, AKP ve MHP [email protected] @herkesicinCHP pic.twitter.com/U7nMi8Dt8V

— Utku Çakırözer (@utkucakirozer) April 21, 2021

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir