Fenerbahçe, 2015’teki atakla ilgili faillerin bulunması tarafında davette bulundu

Fenerbahçe Kulübü, 4 Nisan 2015’te sarı-lacivertli kafileyi taşıyan kadro otobüsüne yapılan silahlı taarruzla ilgili faillerin bulunması tarafında davette bulundu.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, “1 Eylül 2022 tarihinde Türkiye Futbol Federasyonunun Riva Hasan Doğan Ulusal Kadrolar Kamp ve Eğitim Tesisleri’ne gerçekleştirilen vahim akının faillerinin İçişleri Bakanlığımız ve ona bağlı emniyet güçlerimizin süratli ve hassas çalışmalarıyla yakalanması memnuniyet vericidir. Büyük bir tehlike atlatan TFF İdare Şurası Üyelerine ve olay yerinde bulunan herkese bir defa daha geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.” denildi.

Yedi sene evvel Fenerbahçe grup otobüsüne yapılan misal silahlı taarruzun hatırlatıldığı açıklamada, şu tabirlere yer verildi:

“İçişleri Bakanlığımızı ve emniyet güçlerimizi kelam konusu elim olayı çok süratli bir halde aydınlattığı için tebrik ediyor; bu vesileyle 4 Nisan 2015’te gerçekleşen ve failleri hala bulunamayan Futbol A Ekibimizin otobüsünün kurşunlanarak oyuncularımızın, teknik heyetimizin ve kulüp işçilerimizin canına kastedildiği olayın da aydınlatılmasını ve Türk adaletinin önüne çıkarılmasını beklediğimizi hatırlatmak istiyoruz. Devletimizin elinde bulundurduğu imkanlar ve dünkü örnek çalışma göz önünde bulundurulduğunda, topluluğumuzun 7 seneyi aşkın müddettir devam eden tespit ve adalet arayışının son bulması en büyük temennimizdir. Devletimizin, spor tarihimizde kara bir leke, vicdanlarda açık bir yara olan ve dünya sporundaki prestijimize büyük gölge düşüren bu vahim olayı aydınlatacağına güveniyor; yetkililere çalışmalarında muvaffakiyetler diliyoruz.” (AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.