Edirne’de bulgarların alışveriş yoğuluğu: Türkiye çok ucuz

Edirne’de sabahın erken saatlerinde kente akın Bulgarlar, soluğu Ulus Pazarı’nda aldı.

Giyimden züccaciyeye tüm gereksinimlerini Edirne’den karşılayan Bulgarlar, aldıklarını taşımakta zahmet çekti.

Pazarda adım atacak yer kalmazken, kentin çabucak hemen her noktasına park edilen Bulgar plakalı araçlar adeta kenti istila etti.

“Türkiye’de her şey çok ucuz”

Bulgaristan’dan gelen Yusuf Yusufova, “Türkiye’de her şey çok ucuz. Çocuklara kadrolar aldık. Okullar açılacak. Giysi aldık, ayakkabılar aldık. Bagajları dolduracağız” dedi.

Dimka Yusufova, “Türkiye çok ucuz her şeyi buradan alıyoruz. Çocuklara kadrolar aldık. Okullar açılacak. Giysi grup ne muhtaçlık varsa aldık” şeklinde konuştu.

“İngiltere’den geliyorum, Bulgaristan’daki konutumuzun muhtaçlıklarını buradan karşıladık”

Nevin Asenova, “Burası çok uygun oturma odası aldım. Halılar aldım yatak odası, tüller aldım. Fiyatlar çok uygun. Bu fırsatı değerlendirin. İngiltere’den geliyorum. Bulgaristan’daki konutumuzun gereksinimlerini buradan karşıladık” dedi.

Saffet Asenova, “Burası çok uygun eserler de hoş. İngiltere’den ta buraya geldik. Halı perde üzere ne muhtaçlığımız varsa aldık. Çocuklara da bir şeyler alacağız” sözlerini kullandı.

“İstanbul’dan gelip bu pazarda satış yapıyoruz”

İHA’nın aktardığına nazaran pazar Esnafı Mehmet Demir, “Müşterilerimizin yüzde 90’ı Bulgarlardan oluşuyor. Leva yükseldiği için bizden alıyorlar Bulgaristan’da satışını da yapıyorlar. Onlar da orada pazarcılık yapıyor. Bizim eserler kendilerine uygun geliyor. Biz de İstanbul’dan gelip bu pazarda satış yapıyoruz. Etiketlerimiz de Bulgarca oluyor. Burada getirip eserlerimizi Bulgarlara satıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.