Doom Eternal servet kazandırmış

Doom Eternal, 20 Mart 2020 itibarıyla PC ve konsollar için oyun severlerin beğenisine sunulmuştu. id Software tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından dağıtımı üstlenilen oyun, Doom 2016’nın kısa bir süre sonrasında başlıyor ve Dünya’ya gerçekleştirilen yaratık istilasının durdurulması amacını taşıyor.

Günümüzde çoğu oyun “online” tarafa kaysa da, tek kişilik hikâye modlarına hâlâ ciddi bir ilgi var. id Software ve Bethesda gibi firmalar da bu yönde çalışmalara devam ediyor.

Eternal, satışa sunulduğu ilk 11 günlük dilimde 3 milyon satarak büyük başarı elde etmiş ve Doom 2016’ya kıyasla aynı dönemde 3 katı daha fazla talep görmüştü. Şimdi bir yeni bilgi daha geldi.

Yakın bir zamanda id Software’dan ayrılarak Gearbox Publishing’de Ürün Müdürü olarak çalışmaya başlayan David Saunders, Linkedin sayfasında düzenleme yaparak Doom Eternal’in ilk 9 aylık dilimde 450 milyon dolar gelir elde ettiğini belirtti. Bu da yaklaşık 7, 7.5 milyon adetlik satış rakamı demek.

Bethesda, genellikle satış rakamları ve kazançlar üzerine pek bilgi paylaşan bir firma değil. Zaten bu verilen bilgilerin de Superdata firmasına ait olduğu belirtilmiş. Yine de, şu an için id ve Bethesda’da işler yolunda gibi görünüyor.

Bu arada, Doom Eternal’in ikinci DLC paketi The Ancient Gods Part 2’nin de 2 ay içinde oyunculara sunulması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir