Çorapla Yatmak Günah mı? Çorapla Uyumak Caiz mi?

Çoğu şeyin olduğu gibi uykunun da bir adabı vardır. Uyku adabında kişinin çorapla yatmaması tavsiye edilir. Çorapla uyumak günah mı değil mi? İşte merak edilen detaylar…

ÇORAPLA UYUMAK GÜNAH MI?

İslam dininde çorapla yatmanın hiçbir mahsuru yoktur. Ancak çorabın temiz olması şartı aranır ve bu konu İslam dininde uyku adabı konusuna girmektedir. Yatma adabında; kişinin çorap veya üzerindeki kıyafetlerle yatmaması tavsiye edilir. Eğer kişi üşüyorsa, çorabıyla veya kıyafetiyle, mest ayakkabısıyla da yatıp uyuyabilir. Bu durum İslam dininde haram yada günah değildir. Kişinin çorabıyla yatağa girip uyumasının dinimizce bir sakıncası yoktur.

Ancak önemli olan çorabın yada giysinin temiz olmasıdır bu sağlık açısından da gereklidir. İnsanlar içinde söylenen ‘Çorapla yatan kişi eğer ölürse, pis gider’ lafı tümüyle uydurulmuştur ve gerçekle ilgisi yoktur.

Sağlığımız açısından doktorların bir kısmı çorapla yatmamanın zararlı olduğunu söylerken, diğer kısmı da çorapla yatmanın sağlığa zararlı olmadığını söylemektedirler. Çorabıyla yatmasının dinimizce hiçbir sakıncası bulunmamaktadır.

Konuyu toparlarsak, İslam dininde çorapla yatmanın herhangi bir mahsuru yoktur. Fakat adaba daha uygun olması ve sağlık açısından yapılması gereken en doğru şey çorapsız yatmaktır. Dolayısı ise sizin için vazgeçilmez bir konu değil ise size çorapsız yatmanızı tavsiye ediyoruz.

Çorapla Uyumak Günah mı?

İLİşKİLİ HABERLER Dizüstü Çorap Modelleri

Dizüstü Çorap Modelleri

Çorap Seçmenin Püf Noktaları

Çorap Seçmenin Püf Noktaları

Diyabet Hastaları İçin Özel Çorap Geliştirildi

Diyabet Hastaları İçin Özel Çorap Geliştirildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir