‘Cemaatlerle ilişkili’ haberi rahatsız etti: Süleyman Soylu gazetemizi gaye aldı

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,, evvelki gün, İran ziyaretinden dönüşte yaptığı açıklamada, Suriyelilerin dönüşüne değinmiş “Biz Suriye’nin kuzeyinde briket meskenler yapıyoruz” diyen Erdoğan’ın, “Bunu bilhassa söylüyorum; ne Avrupa Birliği’nden ne şuradan ne buradan en ufak bir dayanak alarak değil, bizim kendi sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte yapıyoruz. AFAD’ın koordinesinde bunu sürdürüyoruz” sözleri ise dikkat çekmişti.

“Erdoğan’ın ‘Bizim STK’ler’ dediği tarikatçı kuruluşlar Suriye’de para basıyor!” başlıklı haberimizde Erdoğan’ın ‘briket konutları birlikte yapıyoruz’ dediği kuruluşların birçoğunun İsmailağa, Yahyalı, Halidiye, Parıltı ve Erenköy gibi cemaatlerle alakalı olduğunu duyurmuştuk.

SOYLU GAYE ALDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hususa ait gazetemizi amaç alarak toplumsal medya hesabından bir bildiri paylaştı.

Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu tabirleri kullandı:

“Briket konutlar, Suriye’ye geri dönüşü hızlandırıp, oturumu artırdıkça Cumhuriyet Gazetesi en uygun ve tek bildiği işi yapmış. Hayırsever STK’lara iftira atmış. Geri dönüşler mi rahatsız etti? Sorunların çözülmesi mi korkuttu? Göçmenlerden iktidar postu çıkarmaya çalışan zavallılar”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.