Burcu Kıratlı’yla yollarını ayıran Sinan Akçıl kimdir? Sinan Akçıl kaç yaşında, aslen nereli? İşte Sinan Akçıl biyografisi!

Müzik dünyasının yeteneğiyle dikkatleri üzerine çeken ismi Sinan Akçıl aşk hayatındaki iniş çıkışlarla adından söz ettirmeyi sürdürüyor. Çapkın bir yapısı olduğunu itiraf eden ünlü şarkıcı, “Bizde genetik olabilir. Son ilişkime kadar bayağı çapkın bir çocuktum. İlk kez tek eşliyim diyebilirim. Ondan önce değildim. Ne yapabilirim?” ifadelerini kullanmıştı. Şimdiler de ise eski eşi Burcu Kıratlı’yla bir kez daha yollarını ayıran Sinan Akçıl’ın hayatı araştırılmaya başlandı. Peki Sinan Akçıl kimdir? Sinan Akçıl kaç yaşında, nereli? İşte Sinan Akçıl’ın hayatı…

SİNAN AKÇIL KİMDİR?

sinan1

Keman virtüözü ve Tekfen Filarmoni Orkestrası şefi Saim Akçıl’ın oğlu olan Sinan Akçıl, 20 Mayıs 1982 tarihinde Hollanda’da doğdu. Pop müziğin sevilen ismi Sinan Akçıl yaş olarak 38 yaşındadır. Sinan Akçıl’ın burcu ise Boğa’dır. Sinan Akçıl’ın kardeşi İdil Akçıl’da piyanisttir. Müziğe oldukça küçük yaşlarda başlayan Sinan Akçıl ilk başlarda arka planda kalmayı tercih ediyordu. Söz yazarlığı ve besteler yapan Sinan Akçıl sonrasında ise şarkıcılığa soyundu.

sinan2

Müzik hayatına 6 yaşında Kadıköy Belediye Konservatuvarı Piyano bölümüne girerek başladı ve eğitimini konservatuvarda sürdürdü. 9 yaşında St. Benoit Fransız Lisesi’ne girdi. 1995 yılında okul orkestrasında yer aldı ve bu orkestrayla beraber ilk pop müzik bestesi ödülünü kazandı. Başta İzel olmak üzere Enbe Orkestrası, Ferhat Göçer, Candan Erçetin, Yaşar, Zeynep Casalini, Mustafa Sandal, Gülben Ergen, Ebru Gündeş, Kutsi, Petek Dinçöz gibi isimlerle ortak projeler yaptı. Hadise’nin Mayıs ayında yapılan 2009 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edip dördüncü olduğu Düm Tek Tek şarkısına imza atmıştı. Hande Yener’in 1 Nisan 2010 tarihinde çıkarttığı Hande’ye Neler Oluyor albümündeki şarkılar, Sinan Akçıl dokunuşu taşıyordu. 13 Eylül 2010’da çıkan Hande’yle Yaz Bitmez albümdeki şarkılar ve Uzaylı şarkısının söz ve düzenlemeleri Sinan Akçıl’ın kaleminden çıktı.

SİNAN AKÇIL’IN AŞK HAYATI

sinan akçıl izel

Sinan Akçıl sanat dünyasındaki ilk ilişkisini şarkıcı İzel’le yaşadı. 2004 yılında tanışan ve birbirlerine gönüllerini kaptıran ikili ilişkilerinin başlarında ihanet haberleriyle gündeme gelmişti. Çift birbirlerine duydukları saygıdan dolayı sonraki yıllarda arkadaş kalmayı tercih etmişlerdi.

sinan akçıl hadise

İzel’le olan ilişkisini noktaladıktan sonra gönlünü bir başka güzel sanatçıya kaptıran Sinan Akçıl Hadise ile dolu dizgin bir aşka yelken açmıştı. O dönemde Sinan Akçıl-İzel ilişkisinin Hadise nedeniyle bittiği iddia edilmişti. 2009 yılında ilişkiye başlayan ikilinin aşkları birçok kez skandallara sahne oldu. Sinan Akçıl’ın Hadise için yaptırdığı dövmenin yanında ihanet iddiaları peşi sıra gelmeye başladı. Sinan Akçıl- Hadise ilişkisinde ilk kriz Sinan Akçıl’ın telefonunda eski sevgilisiyle çekilen samimi görüntülerin ortaya çıkmasıyla oluştu. İkinci kriz ise şarkıcı Hande Yener nedeniyle patlak verdi.

sinan akçıl hande yener

Sinan Akçıl ve Hande Yener arasındaki ilişki uzun süre boyunca magazin kulislerini meşgul etti. İkili ilişkilerini açıklamayı tercih etmezken Hande Yener’in eski erkek arkadaşı Kadir Doğulu’nun açıklamaları döneme damga vurdu. Kadir Doğulu’nun “Hande beni besteci Sinan Akçıl ile aldattı. Sinan’ın sevgilisi Hadise dikkatli olsun” sözleri sansasyon yarattı. Sinan Akçıl ve Hande Yener ikilisinin ilişkiyi yalanlamasına rağmen haberler devam etti.

sinan akçıl nihal öztürk

Hande Yener’le araları bozulduktan sonra Sinan Akçıl, X Factor yarışmasıyla tanınan Nihal Öztürk’le aşk yaşamaya başladı. 2013 yılında yeni bir ilişkiye başlayan Nihal Öztürk ve Sinan Akçıl soluğu dövmecide alarak kasıklarına baş harflerini yaptırmışlardı.

sinan akçıl ebru şallı

Sinan Akçıl Nihal Öztürk ile biten ilişkisinin sonrasında ünlü manken Ebru Şallı’yla doludizgin bir aşka yelken açtı. 2013 yılında başlayan ilişkileri 3 yıl süren ünlü çift ayrılık kararıyla sürpriz yaşattı. 2016 yılında Sinan Akçıl’ın yazdığı veda mektubundaki “O benim bazen annem, bazen çocuğum, her zaman sevgilim, yeri gelince en büyük sırdaşım olmuştu. Yani dört mevsimi birden bana yaşatıyordu ama ben bu dört mevsimin beşincisini ararken gerçek olan dört mevsimi de uzaklara itmiş oldum. Çok ama çok çabaladı büyümüz bozulmasın diye, ben de çabaladım, ama olmadı… Artık olamadı…” sözleri olay yaratmıştı.

sinan akçıl otilla

Ebru Şallı ile ilişkilerin biten Sinan Akçıl Roman şarkıcı Otilia ile yeni bir aşka yelken açtı. 2 yıl süren ilişkilerinin sonunda Otilia, “Baştan beri beni yanıltmana rağmen neden ‘Seni seviyorum’ dedin? Neden her şeyin yolunda olduğunu söyledin? Sevmiyorsan neden kalbimi aşk kelimeleriyle doldurdun? Bu ilişki için her şeyi yaptım. Ama sen beni günden güne öldürmek için her şeyi yaptın. Kendimi tanıyamayan bir kadın oldum. Bunları neden mi yazıyorum? Tüm kadınlara onların aşkını hak etmeyen erkekleri asla seçmemelerini söylemek istedim.” sözleriyle sitem etmişti.

sinan akçıl cansu taşkın

Otilia ile ilişkisi devam ederken Cansu Taşkın ile görüntülenen Sinan Akçıl bir kez daha ihanet haberleriyle gündeme geldi. Cansu Taşkın’la görüntülendikten sonra haberleri net bir şekilde reddeden Sinan Akçıl arkadaş olduklarını belirtti.

Sinan akçıl Alexandra Rodriguez

Yeni şarkısının klip çekimleri için Miami’nin yolunu tutan Sinan Akçıl, klipte Portoriko asıllı Amerikalı manken Alexandra Rodriguez’le kamera karşısına geçti. İkilinin ilişkileri ise çok kısa sürdü. Ayrılık nedenini Akçıl ise, “Buraya çok gelmek istiyordu ama çok uzak. Aramızda 8 saat fark var. Hem ben terk edilmedim, Justin Bieber’ı terk eden birini terk ettim. Gönlüm başka birine kaydı” sözleriyle açıkladı.

sinan akçıl burcu kıratlı

Son olarak Sinan Akçıl 2018 yılında oyuncu Burcu Kıratlı ile sürpriz bir şekilde Amsterdam’da dünya evine girdi. 9 ay süren evliliklerini şiddetli geçimsizlik nedeniyle bitiren ikili hasrete daha fazla dayanamadı. Ayrılığın ardından çiftin arasındaki buzlar eridi ve yeniden evlilik hazırlıklarını başladıkları iddia edildi. Evlilik haberleri beklenen çiftten bir ayrılık haberi daha geldi.

SİNAN AKÇIL ALBÜMLERİ

Kalp Sesi (2011) Karnaval (2012) İkinci Sen (2012) Kapı (2013) Tabi Tabi (2014) Hatırlasana (2014) Hoppa (2014) Ayıp Yani (2015) Best Of Aşk (2015) Şarttır (2016) 1001 Gece (2016) Başka Şansın Yok (2016) Yüzyılın Aşkı (2017) Güzel Şeyler (2018) Gülmek Sadaka (2018) Anlarsın (2018) Mucize (2019) Goy Goy (2019) Çok Sevmek Yasaklanmalı (2020) Piyanist (2020)
ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir