Bitcoin, on yılın en kötü üç aylık performansını sergiliyor!

Bitcoin’in devam eden çöküşünün büyüklüğü, genel kripto piyasası satışları devam ederken, on yıldan fazla bir süredir en kötü üç aylık performansını sergiliyor.

Bitcoin, on yılın en kötü üç aylık performansını sergiliyor!

2022’nin ikinci çeyreğinde, Bitcoin’in fiyatı, varlığın kritik desteğin altına düştüğü ve şu anda 20.000 doların üzerinde kalmak için mücadele ettiği bu dönemde %56.27 düştü. 2022’nin ilk çeyreğinde, amiral gemisi kripto, dördüncü çeyrekte %168,78 getiri ile geçen yıla oldukça kârlı bir son verdikten sonra %1,46 oranında değer kaybetti.

Bitcoin’in kısa geçmişinde, 2021’in 2. çeyreğinde %40,37 ve 2018 1. çeyreğinde ise %49,89 ile diğer önemli üç aylık kayıplar meydana geldi. Bununla birlikte, Bitcoin’in mevcut performansı, 2017’nin 4. çeyreğinde %210,13’lük muazzam bir rekora ulaşan daha önceki karlı çeyreklerin gölgesi gibi görünüyor.

Bitcoin’in üç aylık getirileri. Kaynak: Skew

Bitcoin 20.000 dolar civarında mücadele ediyor

30 Haziran’da sona eren ikinci çeyrek, Bitcoin’in fiyatının çeyreğin başında yaklaşık 45.000 dolardan 19.000 doların biraz üzerine düştüğünü gördü. Düşüş aynı zamanda kripto piyasasının sermaye çıkışlarında yaklaşık 2 trilyon dolar kaybetmesi için bir katalizör görevi gördü. Basın zamanında, Bitcoin son 24 saatte yaklaşık %2 kazanç elde ederek 19.400 dolardan işlem görüyordu.

Çeşitli kripto analistleri, üç aylık performans ve olası sonuçlar hakkındaki görüşlerini paylaştı . Will Clemente’e göre:

“Bitcoin’in ikinci çeyrek mumu, tarihinin en kötüsü olarak kitaplarda yer alıyor. Bu ne güzellik.”

Bitcoin grafiği. Kaynak: Will Clemente

Bitcoin düzeltmesinin tetikleyicileri

Çeyrek boyunca, Bitcoin ve genel kripto piyasası, Federal Rezerv’in yüksek faiz oranları uygulamak için hareket etmesiyle yüksek enflasyon ortamında çalıştı. Özellikle, Bitcoin gibi riskli varlıklar, artan bir durgunluk korkuları arasında zarar gördü. Hisse senetleri de baskı hissetse de, Bitcoin ve borsa artan korelasyon kaydetti.

Zorlu ekonomik dönem, kripto ile ilgili çoğu işletmenin iş modellerini ayarlamasına neden oldu ve Coinbase gibi şirketler işten çıkarmalar başlatmaya ve işe alımları dondurmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.