Bir kadının bahçesinde bulduğu insan kalıntılarının gizemi çözüldü: Porsuklar!

İngiltere’nin Dudley kentinde, evinin bahçesinde bir insan kafatası gören bir kadın polisi aradı. Bu kafatası, porsuklar tarafından bahçesine düzenli olarak getirilen insan kalıntılarının ilkiydi.

BBC News haberlerine göre, seksen sekiz yaşındaki Ann Mathers, bu kafatasını keşfettikten sonra “histerik” olarak nitelendirilen bir şekilde ilk olarak kızını aradı. Polis başlangıçta bahçeyi suç mahalli olarak ele aldı ve kordon altına aldı. Ancak kısa bir süre sonra olayın açıklaması ortaya çıktı.

Mathers’ın kızı Lorraine Lloyd BBC ile yaptığı görüşmede, “Uyluk kemikleri, kafatasları, çenesinin alt kısmı, çene kemikleri var, aklınıza başka ne gelirse, hepsi bahçeye geliyor” dedi ve devam etti: “Gördüğünüz şey insanların aileleri, insanların sevdikleri, bu korkunç bir şey.

Olayın aslı ise şöyle gelişmiş: Bu kalıntılar porsuklar tarafından yakındaki bir mezarlıktan çıkarılıyor ve halka açık bir patika yoluyla Mathers’ın bahçesine taşınıyordu.

Bu olay kulağa çok ilginç gibi gelse de, “mezar hırsızı porsuklar” şaşırtıcı derecede yaygın. Berwick’te porsuklar düzenli olarak mezarları rahatsız ediyor. Porsuk gruplarının bölgeden taşınması için düzenlenen bir dilekçe, “Sorun, mezarlıklardaki porsukların mezar yerlerini kazması ve ailelerin yıkımına neden olması” açıklamasını içeriyor. Dilekçede şu sözler de dikkat çekiyor: “Evet, porsukların kazması ve yemesi doğalarında var ama kemikleri topraktan çıkarmak ve son dinlenme yerini yok etmek doğal değil.

Dilekçe ayrıca, “Kimse porsukların zarar görmesini istemiyor” diye devam ediyor ve “onları mezarlıklardan insanca uzaklaştırma hakkı” için çağrıda bulunuyor.

Şehir konseyi, şimdilik doğanın bu ürkütücü canlılarının mezarlara zarar vermesini engellemek için bölgeye düzenli devriyeler göndermeye karar vermiş durumda. Daha radikal bir çözümün ise yolda olduğu söyleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.