AKP’li lider kaçak villaları bu türlü savundu: İmar affı çıkacak

Tarım toprağı ilan edilen bölgeye kaçak villa diken AKP Kilis vilayet yöneticisi ve İlim Yayma Cemiyeti Lideri Necmettin Şekeroğlu, “Anlayış bekliyoruz” dedi.

Bakanlar Heyeti 21 Kasım 2016 tarihinde ortalarında Kilis’in de bulunduğu 49 vilayette 141 bölgeyi ‘Büyük ova tarım alanı’ ilan etti. Fakat Kilis’te ‘ova’ ilan edilen bölgede kaçak villalar yükselmeye başladı. AKP Kilis vilayet yöneticisi ve İlim Yayma Cemiyeti Lideri Necmettin Şekeroğlu bölgeye biri kendine oburu oğluna ilişkin olmak üzere 6 kaçak villa yaptırıyor. AKP’li Kilis Belediyesi Şekeroğlu’na kaçak villalar için 544 bin lira ceza kesti ve mühürledi. Mühür sökülerek, inşaata devam edildi. Bu kere 616 bin lira daha ceza kesildi.

Necmettin Şekeroğlu

Tarım Vilayet Müdürlüğü de 250 bin lira ceza verdi. Eski haline getirilmediği için ceza 3 katı olan 750 bin liraya çıkarıldı. Fakat kaçak villa üretimi sürüyor. SÖZCÜ’ye konuşan AKP’li Şekeroğlu, kaçak inşaat yaptıklarını itiraf etti ve “Kilis’te bu türlü yüzlerce bağ meskeni var. İmar affı bekliyoruz” dedi. Şekeroğlu şunları söyledi:

“Adı tarım yeri fakat kayalık mevki. Masa başında orayı tarım toprağı, ova ilan etmişler. 5-6 arkadaş bir ortaya geldik, bağ konutu yapmak için. Bizim imarla ortamızda 300 metre var. Kentin binaları bize 300 metre arada. Burada ya imara girecek ya da imar affı çıkacak. Biz toplumdan ve sizden anlayış istiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.